ckpl_post

PRECI-KON en PRECI-CUP, een perfect combineerbaar systeem

Bezig met laden...

Het PRECI-KON- en PRECI-CUP-attachementensysteem vormt een innovatieve oplossing voor uitneembare brugconstructies op implantaten. Het systeem combineert frictie en retentie in één concept en kan worden toegepast met vrij te kiezen

 prothese-elementen en diverse kunststoffen. Hierdoor vormt het een interessant alternatief voor conventioneel verschroefd kroon- en brugwerk op implantaten, zowel bij gedeeltelijke als volledige restauraties.

Wat is het PRECI-KON-attachement?

Het PRECI-KON-frictiedeel is een flexibel, langwerpig attachement dat geïntegreerd wordt in de wand van een secundaire structuur. Het element kan individueel worden ingekort en is verkrijgbaar in verschillende frictiewaarden, aangeduid via kleurcodering. Het witte frictiedeel biedt de laagste frictiewaarde, terwijl de frictie stapsgewijs kan worden verhoogd door een andere kleurcode te kiezen. Dankzij de nauwkeurige pasvorm tussen primaire en secundaire structuur zijn hogere frictiewaarden doorgaans enkel nodig wanneer slijtage van de componenten of van de steegconstructie optreedt.

Fig. 1: Frictiedelen

De onderstaande voorbeelden tonen de PRECI-KON-componenten en hun positionering in de secundaire structuur.

Fig. 2-3-4: Positionering in de secundaire structuur

De PRECI-KON-frictiedelen kunnen worden gecombineerd met het PRECI-CUP-klikattachement voor de realisatie van een uitneembare brug. Deze combinatie van frictiedelen en retentiedelen biedt de patiënt het comfort en de stabiliteit van een brug, terwijl de restauratie eenvoudig kan worden verwijderd voor reiniging van zowel de brug als de onderliggende steegconstructie. Daarnaast kan de frictie eenvoudig worden aangepast wanneer dit klinisch wenselijk is. 

Een belangrijk voordeel van dit concept is de mogelijkheid om, onafhankelijk van de implantaatpositie of de gingivale transitielijn, een optimale esthetische lipondersteuning te realiseren. Vestibulair kan de brug worden afgewerkt als een prothese, terwijl aan de linguale zijde een volledig open gehemelte behouden blijft. 

Voorbeeld van een bestaande klinische situatie

Bij patiënten met een klasse III-malocclusie is het vaak een uitdaging om met conventioneel verschroefd kroon- en brugwerk een optimaal esthetisch en functioneel resultaat te realiseren. Deze skeletale relatie, veroorzaakt door een maxillaire retrognathie, een mandibulaire prognathie of een combinatie van beide, gaat vaak gepaard met beperkingen ter hoogte van de implantaatpositie en de inclinatie van de frontelementen. Hierdoor kunnen zowel onvoldoende lipondersteuning als een minder gunstige occlusie ontstaan, wat het verkrijgen van een voorspelbaar eindresultaat bemoeilijkt.

In dergelijke situaties kan een uitneembare brugconstructie een oplossing bieden voor de functionele en esthetische uitdagingen. Het frontale gedeelte wordt hierbij vormgegeven als een prothetische voorziening met adequate lipondersteuning. De vestibulaire zijde van de brug wordt afgewerkt met een protheserand, terwijl de palatinale zijde wordt uitgevoerd als kroon- en brugwerk (zie figuur 6).

De procedure vertrekt vanuit een klassieke tandopstelling, die als uitgangspunt dient voor het ontwerp van zowel de primaire als de secundaire structuur. Hierbij wordt gestreefd naar een restauratie zonder gehemelteplaat, zodat het natuurlijke contact met het gehemelte behouden blijft en een optimale smaakbeleving en fonetiek kunnen worden gerealiseerd.

De onderstaande voorbeelden illustreren verschillende mogelijkheden voor het ontwerp van de steegconstructie en suprastructuur.

De steeg kan worden ontworpen met een profiel van 0° of 2°, afhankelijk van de gewenste retentie en het klinische uitgangspunt. Hierbij kan worden gekozen voor een uitsluitend frictiegedragen uitvoering of voor een combinatie met een klikattachement dat bijkomende retentie biedt. De combinatie van beide systemen resulteert in een hoog draagcomfort voor de patiënt, zowel op esthetisch als functioneel vlak.

Het PRECI-CUP-attachement is bijzonder geschikt voor dit type constructies dankzij zijn compacte afmetingen en specifieke mechanische eigenschappen, die zorgen voor een betrouwbare retentie en een gebruiksvriendelijke hantering.

Combinatie met PRECI-CUP

Het PRECI-CUP-attachement kan eveneens worden geïntegreerd in de primaire structuur. Dankzij zijn compacte afmetingen biedt het systeem extra zekerheid en comfort, aangezien de brug niet uitsluitend door frictie wordt ondersteund, maar bijkomend wordt gestabiliseerd door de retentie van het attachement.

De combinatie van PRECI-KON en PRECI-CUP creëert een optimale balans tussen frictie en retentie, wat zowel de stabiliteit als het gebruikscomfort van de restauratie ten goede komt.

Een bijkomend voordeel is dat het PRECI-CUP-attachement eenvoudig in de primaire structuur kan worden geschroefd en daardoor snel vervangbaar blijft. Ook de matrix in de housing kan eenvoudig worden uitgewisseld. Hierdoor kan de retentiekracht worden afgestemd op de individuele behoeften en voorkeuren van de patiënt.

Voordelen van het systeem

Dit concept biedt talrijke voordelen:

·     De primaire en secundaire structuur kunnen gelijktijdig digitaal worden ontworpen en vervaardigd.

·     De digitale bibliotheken voor exocad zijn gratis beschikbaar via onze website (www.ckpl.eu).

·     Alle courante prothese-elementen en kunststoffen kunnen worden gebruikt.

·     De combinatie van telescoopgeleiding en retentie zorgt voor een optimaal draagcomfort.

·     Alle componenten zijn eenvoudig vervangbaar, wat een efficiënte nazorg mogelijk maakt. Ook gebroken prothese-elementen kunnen snel worden vervangen, in tegenstelling tot verschroefde All-on-4- of All-on-6-restauraties.

·     Het systeem combineert een gunstige kostprijs met een hoge duurzaamheid.

·     Esthetisch hoogwaardige oplossingen zijn mogelijk, vooral in situaties waarin conventioneel kroon- en brugwerk zijn grenzen bereikt.

·     Zowel primaire als secundaire structuren kunnen digitaal of manueel worden vervaardigd.

Opmerking: PRECI-KON plus is momenteel niet beschikbaar op de Duitse markt.

Voorbeeld van een digitale workflow (kort)

Binnen de digitale workflow worden zowel de primaire als de secundaire structuur ontworpen en vervaardigd.

Afhankelijk van de gewenste uitvoering kan worden gekozen voor een kunststof randafwerking …

… of voor een metalen afwerkingsrand die verder wordt uitgewerkt tot een brugstructuur. In dit geval wordt de brug niet verschroefd, maar door middel van frictie gefixeerd op een primaire steegconstructie. Indien gewenst kan deze fixatie worden gecombineerd met een PRECI-CUP-attachement voor bijkomende retentie.

De frictiedelen zijn snel vervangbaar en de frictiekracht kan eenvoudig worden aangepast door een element met een andere kleurcode te gebruiken.                                                                                  

De bovenstaande voorbeelden illustreren de eindfase van de restauratie. Links wordt een uitvoering met kunststof randafwerking weergegeven, terwijl rechts een oplossing met een subtiele metalen randafwerking wordt getoond. Bij beide ontwerpen blijft het gehemelte volledig vrij. Dit draagt bij aan een optimaal draagcomfort, een natuurlijke smaakbeleving en een verbeterde fonetiek.

Een uitgebreide STEP-BY-STEP guide kan worden gedownload via ons downloadportal download.ckpl.eu

Veel succes!